Kullanım Sözleşmesi

Otelevi.Com web sitesini kullanarak, sizin ‘Kullanım Şartlarını’ kabul etmiş olduğunuzu göstermektedir. 

Sitemizi kullanmaya başlamadan önce Kullanım Koşulları'nı lütfen özenle okuyunuz. Sitemizi kullanarak, yasal hakları ve yükümlülüklerine ilişkin önemli bilgiler içeren Kullanım Şartları kabul ettiğinizi belirtiniz.

Eğer Kullanım Şartlarını kabul etmiyorsanız sitemizi kullanmayınız.

Değişiklikler

Otelevi.Com, bildirim yapmaksızın siteyi, herhangi gibi zamanda üyelik bilgilerini, ücretlerini, değiştirme ve veya güncelleme, hakkına sahiptir. 

Sitede uygulanan hizmetlerin çalışma yöntemi

Otelevi.Com emlak ve mülk ilanları yayınlamak ve rezervasyon yapmak için hazırlanılmış bir web sitesidir. Konut ilanları görebilmek için üyelik istenilmez ancak bir ilan yüklemek isterseniz veya rezervasyon yapmak isterseniz önce üye olmanız gerekir. Bunu direk web sitesinden yapabilir, veya 3. Partiler tarafından sağlanan girişler kullanabilirsiniz (Örn. Facebook)

Yukarıda belirtildiği gibi, Otelevi.Com mülk sahiplerini ve kiracıları buluşturmak ve rezervasyon sağlamak için online bir platform sunmaktadır. Otelevi.Com hiçbir şekilde mülk sahibi veya operatör değildir. Otelevi.Com sorumlulukları sınırlıdır: (i) Site, Uygulama ve Hizmetleri durumu kolaylaştırmak ve (ii) Mülk sahibi adına kiracıdan ödemeler kabul edip, mülk sahibine ulaştırmak.

Yukarıda belirtildiği gibi, site, uygulama ve hizmetler konaklama rezervasyon kolaylaştırmak için hazırlanan bir wep sitesidir. Otelevi.Com ilan içeriklerini kontrol etmez ve edemez, açıklama kısmındaki bilgileri doğrulayamaz, durum, koşul ve yasallığı hakkında sorumlu tutulamaz. Yapılan rezervasyonlar ziyaretçilerin kendi riskidir.

Üyelik 

Otelevi.Com sayfasının bazı bölümlerine erişebilmek için üyelik gerekir. Üyelik direk sayfadan veya 3. partiler (sosyal ağlar) tarafından sağlanabilir. (örneğin Facebook). Sizde sayfanızı, ilanınızı veya bilgilerini bu yöntemle paylaşabilirsiniz. Bu 3. taraflardan kaynaklanan bir sorundan (erişebilmezlik, spam, vs.) dolayı Otelevi.Com sorumlu tutulamaz.

Otelevi.Com kayıt işlemi sırasında veya daha sonra sunulan herhangi bir bilginin yanlış olduğu kanıtlanırsa, veya birden (1) fazla Otelevi.Com Hesabı oluşturduğunu fark ederse, Uygulama ve Hizmetleri için Otelevi.Com Hesabınızı dondurma, erişiminizi askıya alma veya sona erdirme hakkını saklı tutar. Siz şifrenizi korumakla sorumlusunuz. Şifrenizi kimse ile paylaşmayın. Bir başkasının sizin hesabınızı kullandığını fark etme durumunda bunu info@otelevi.com adresine veya 0242 512 99 66 numaralı telefona bildirmeniz gerekir.

İlan Yükleme 

Sayfamıza İlan yükleye bilmeniz için üye olmanız gerekir. Bununla ilgile sizin ve ilan vermek istediğiniz konutun veya konutların hakkında sizden bazı veriler istenilecektir (örn. İlan özellikler, adresi, büyüklüğü, metrekaresi, kapasitesi, vb) İlanı yayınlayabilmek için bütün verileri, doğru ve tam girmiş olmanız gerekir.

Sorumluluk

Web sitemiz sadece 18 yaş ve üstü kullanıcılar içindir, 18 yaşından küçük olanlar sitemizi kullanamazlar. Web sitesini kullanmanız halde 18 yaş üstü olduğunuzu kabul ediyorsunuz.

Vermiş olduğunuz her ilan için sorumluluk kabul ediyor, bulunduğu bölgenin hukuklarına, vergi yasalarına, 3. Şahıslarla anlaşmalarına uyduğunu beyan ediyorsunuz.

Sitemizde listelenen herhangi bir mülk kiralama için herhangi bir sözleşme, bir ilan sahibi ve tatilci arasında doğrudan yapılır ve biz bu sözleşmeye taraf değiliz.

Bu nedenle bir anlaşmazlık durumunda, tüm yükümlülük ve sorumluluk, herhangi bir kayıp veya hasar, otelevi karşı değil, ilan sahibine yönelik olduğunu kabul ediyorsunuz. Otelevi.com kayıp, hasar ve alttaki belirtilen maddeler için sorumluluk ve yükümlülük kabul etmiyor:

• İlanda yalan veya yanlış herhangi bir tanıtım, yorum ve diğer malzemede, yanlış beyan, açıklama içerdiği, temsil veya ilgili veya sitemizde listelenen bir özelliği ile bağlantılı olarak yapılan diğer bilgiler;

• İlan sahibi ihmali; istenen tarihte mülkiyet sağlamak için bir başarısızlık durumunda;

• Bir tesise kişisel eşyalarını ya da hasar kaybı durumunda;

• Herhangi bir olay, kaza veya bir ölüm durumunda

Bizim sitemizin kasıtlı suistimal ve sitemizin üzerinden zararlı programların yayılması önlemek için elimizden geleni yapacağımıza rağmen, herhangi bir kayıp ya da sitenin herhangi bir kasıtlı yanlış veya virüsler ya da diğer teknolojik zararlı dağılımı sonucunda ortaya çıkabilecek zararlardan sorumlu olmayacaktır. Bilgisayarınızın donanımları, bilgisayar programları veya veriler, Otelevi.com sitenin kullanımına bağlı diğer mülkiyetlere bulaştırabilir malzeme bulunduramaz.

Siz bu şartları ihlal etmeniz halinde, sonuç olarak ve sitemizi kullanamazsınız. Otelevi.Com herhangi bir sıkıntıdan dolaylı zararlar için sorumlu tutulamaz veya ihmali kapsamaz.

Bu veya yalan beyan bizim sorumluluğumuzu etkilemez. İhmal, ölüm veya yaralanma, ne de göz ardı edilemez veya yasaların uyulmaması nedeni ile Otel evi herhangi bir yükümlülüğünden muaftır.

Eşya Depozitosu

İlan sahibi mülkiyet kullanım süresince misafirden bir eşya depozitosu isteyebilir. Bu evde bir hasar gelmeme konusunda bir teminattır. Çıkışta eşyalara bir zarar olamaması durumunda ilan sahibi bu eşya depozitosu misafire iade etmek zorundadır.

Misafir Kitabı ve Yorumlar

Ziyaretçi defterine tüm girişler gerçek konuklardan yorum olmalıdır. Biz yorum doğrulama amaçlı konukların e-posta adresini isteme hakkına sahibiz. Web sitesinde konuk değerlendirmeleri yerleştirmeye karar verirsek, aynı kurallar geçerlidir.

Uygunsuz İçerik

Herhangi bir video, fotoğraf ya da diğer materyali içeriğinin uygunsuz olduğunu düşünürseniz, lütfen bize mail göndererek bu içeriği bize bildirin. Uygunsuz İçerik: ayrımcı, küçük düşürücü hakaret veya iftira niteliğinde veya başka uygun olmayan herhangi bir ilan/reklam veren tarafından sitemize gönderilendir. Bize uygunsuz olduğunu düşündüklerinizin içeriği ve nedenini ayrıntıları ile tarafımıza bildirin. Herhangi bir uygunsuz içerik bildirim aldıktan sonra, biz bu içeriği inceleyecek siteden bu içeriği kaldırmak için karar verebiliriz.

Bize Uygunsuz İçerik olarak kabul edilen içeriğin detaylı bilgiyi lütfen bizi bilgilendirin:E-posta için: info@otelevi.com Tel: 0242 512 99 66

Doğruluk

Doğru anlatacağız ve özellik mevcut ve her türlü malzeme hatalarını bilgilendirmeniz gerekiyor. Hiçbir ilan fotoğraf, video ve / veya diğer içerik ya da malzeme aşağıdakilerden herhangi birini içermemelidir: herhangi bir çıplaklık, kaba hareketler ya da saldırganlık, şiddet içeren, pornografik, müstehcen, nefret dolu, ayrımcı, tehditkâr ya da bir suç komisyon teşvik açabileceği herhangi bir malzeme; bunun yanında iftira veya iftira niteliğinde olan herhangi bir malzeme; telif hakkı veya üçüncü bir tarafın diğer fikri mülkiyet hakları, ya da ihlal üçüncü şahısların herhangi bir gizlilik haklarını ihlal eden her türlü materyal; Tatil evi hakkında yanlış veya yanlış bilgilendirme veya açıklama; uygunsuz olarak kabul edilir başka bir malzeme içeremez.

• İlanınızın başkasına ait telif hakkı olamaz

• Açıklama kısmı size ait olmalıdır, başka bir yerden kopyalanamaz

• İlan bilgileri doğru, yanıltıcı değil ve eksiksiz olmalıdır

Uygunluk Takvim Doğruluğu

Uygunluk takviminin güncel ve doğru kullanılması gerekir ve bu bizimle reklam sözleşmesinin bir gereğidir. İlandaki mülkiyet durumu ve yanlış beyan site kullanıcılarını yanıltır. Biz takvimlerin yanıltıcı olacağına inandığımız durumunda takvimi ve mülkiyeti geri çekme hakkına sahibiz.

Güncellenme

Yukarıdaki paragraf doğrultusunda, biz haftalık olarak güncellenmenizi öneririz. Ancak, bizim asgari şartı takvimler ayda en az bir kez güncellenir olmasıdır. Bu o dönemde herhangi bir değişiklik yapılıp yapılmadığını teyit içerir. Bu yapılmadığı takdirde bulunabilirliği ve popülerliği etkilenebilir. 

Otelevi.Com sizden her han gibi zamanda takviminizi güncellemenizi isteyebilir. Bu talebe karşılık verilmemesi durumunda veya müşterilerin yanıltıcı bilgiler verildiği için şikâyetlerde bulunduğunda ilanınızı, sizi bilgilendirmeden etkisiz hale getirebilme hakkına sahiptir.

İlanın Feshi

Aşağıdaki durumlarında, Otelevi.Com haber vermeden ilanı kaldırmak hakkına sahiptir:

• Mülkiyet yanlış tanıtıyor

• İnsanlara yanıltıcı bilgi veriyor

• Dolandırıcılık

• Uygunsuz içerik

• Online veri tabanını kötüye kullanma

• İlanda yetersiz bilgilendirme

• Şikâyet üzerine

• İlan detay kısmında telefon numarası yazılması halinde

Ulaşılabilirlik 

Sitenin kalitesini yüksek tutmak amacı ile ilan sahiplerinin telefon veya mail yolu ile ulaşabilir olmalarını şart kılıyoruz. Bir rezervasyon veya bilgilendirme isteği üzerine ilan sahibi en geç 1 hafta içinde geri dönüş yapmalı. İlan sahibi 1 haftadan fazla bir süre için ulaşılamıyorsa, telesekreterine mesaj bırakmalı veya birini yetkilendirmeli. Bir ay boyunca ilan sahibine ulaşılamıyorsa, ilanı kaldırılacaktır.

Hizmet Bedeli

Otelevi.Com, kiralanan her konut başı komisyon alır Komisyon bedelini haber vermeden değiştirme hakkına sahiptir. Müşteri kiraladığı konut için yaptığı ödemeler Otelevi.Com’un havuz hesabına aktarılır. Misafir eve giriş yaptıktan 24 saat sonra, bir şikayet gelmemesi durumunda, Otelevi.Com mülk sahibine kiralama bedelini, hizmet bedelini düştükten sonra konut sahibinin belirlediği hesaba havale/eft yapma kaydıyla öder. Her ilanda fiyat girişinde girilen fiyat ve ilanlarda yayınlanacak olan fiyat belirtilir.

İptal Politikası

Rezervasyonlardaki iptal politikalarını ‘İptal politikaları’ başlığın altında (link) bulabilirsiniz. 

Ödeme Ayrıntıları

Otelevi.Com sitesinde ilan vermek ücretsizdir. Reklam vermek ücretlidir. Ücretleri Banka havalesi ile veya kredi kartı ile yapabilirsiniz.

K.D.V

Hizmetlerimizin ve KDV Kanunu dahilinde bu nedenle her bir ilan sahibi KDV (veya eşdeğeri) / kendi ülkesinde ödemesi gerekir. Tüm ilan sahipleri, aldıkları kira ödemeleri için ilgili mercilere muhasebeye sorumlu olduğunu unutmayın.

Fiyat ve Koşul Değişiklikleri

Otelevi.Com haber vermeden komisyon oranları ve koşulları değiştirme hakkına sahiptir. Herhangi bir yeni fiyatlandırma yürürlük tarihinden itibaren, yeni ilan verenlere tabii olduğu gibi var olan ilan sahipleri içinde geçerlidir. Bu sayfayı istediğimiz zamanda değiştirerek kullanım koşullarını değiştirmeye hak sahibiyiz.

Dava ve Tazminat

Sitemizde herhangi bir mülk kiralama için Otelevi.Com doğrudan taraf değildir. Sitemiz tatilcileri ve ev sahiplerini buluşturmak amacı ile yapılandırılmış bir sitedir. Yapılan kira sözleşmesinde, taraf değildir. Kiracı ve kiralayan arasında yapılan anlaşmalarda Otelevi.Com  taraf olmadığı gibi, sorumlu da değildir. Bu tanıma, sitemizin bir kullanıcı ile anlaşmazlık durumunda Otelevi.Com doğrudan sorumluluk almayacağını kabul etmektesiniz. Bir anlaşmazlık durumunda ilan sahibi ile kiracı muhataptır.

Güvenlik

Sitemiz tam donanımlı güvenlik sistemi ile donatılmıştır. Ancak İnternet üzerinden bir hizmete veya mal alırken her zaman tedbirli olmalısınız. Bizler her ne kadar telefonla ve maille iletişime geçmenizi teşvik etsek de bazı durumlarda yüz yüze gelemeyebilirsiniz.

Kimlik bildirim sorumluluğu

Yasalar gereği tüm konaklayan misafirlerin kimlik bildirimleri bulunduğu bölgede bulunan kolluk kuvvetlerine bildirilmesi gerekmektedir.  Bu durum tamamen ev sahibinin sorumluluğu altındadır.

Sorumluluk ve Yükümlülüklerimiz

Biz sadece sitemizin kullanıcılarını reklam ve rezervasyon yapmaları için bir alt yapı sağlıyoruz. Rezervasyon hacmi, kişi sayısı veya doğruluk payını kontrol edemeyiz. Yasaların izin verdiği ölçüde biz ve bize bağlı üçüncü partiler alttaki yazılanlardan sorumlu değiliz:

• Yasalara aykırı bir eylemde

• Kayıp durumda: kiracının para ödememesi, ilan sahibinin mülkiyeti yanlış tanıtımında

• Kazalar ve hasarlarda

• Gelir kaybında

• Veri / bilgi kaybında

• İyi niyet kaybında

• Zaman kaybında

• Ölüm / kaza durumunda

Mücbir Sebepler 

Hukuken mücbir sebep sayılan tüm durumlarda, "Otelevi.Com" işbu "Kullanım Koşulları", gizlilik politikası ve "üyelik sözleşmesi” sinden herhangi birini geç ifa etme veya ifa etmeme nedeniyle yükümlü değildir. " Otelevi.Com "un gerekli özeni göstermesine rağmen önleyemediği olaylar olarak yorumlanacaktır. Bunun yanında sınırlı olmamak koşuluyla, doğal afet, isyan, savaş, grev, iletişim sorunları, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi ve kötü hava koşulları gibi durumlar mücbir sebep olaylarına dâhildir.

Geçersizlik

Kullanım Koşullarında herhangi bir bölümü yasadışı, geçersiz veya uygulanamaz bir hüküm bulunursa, Kullanım koşullarının diğer kısımları halen geçerlidir.

Uygulanacak Hukuk ve Yetki

İşbu Kullanım Koşulları uygulanmasında, yorumlanmasında ve bu Kullanım Koşulları dâhilinde doğan hukuki ilişkilerin yönetiminde yabancılık unsuru bulunması durumunda Türk kanunlar ihtilafı kuralları hariç olmak üzere Türk Hukuku uygulanacaktır. İşbu sözleşmeden dolayı doğan veya doğabilecek her türlü ihtilafın hallinde T.C.Alanya Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

Yürürlük ve Kabul

İşbu Kullanım koşulları Otelevi.Com tarafından sayfa içerisinde ilan edildiği tarihte yürürlük kazanır. Kullanıcılar ve üyeler, işbu sözleşme hükümlerini “web sayfası portali” kullanmakla kabul etmiş olmaktadırlar. Otelevi.Com, dilediği zaman iş bu sözleşme hükümlerinde değişik yapma hakkına sahiptir. İşbu “Genel Koşullar” üzerinde yayınlandığı tarihte yürürlüğe girer.